Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 959778
  • Do końca roku: 171 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
 • Kalendarium

  Sobota, 2024-07-13

  Imieniny: Danieli, Irwina

Wycieczka przyrodnicza klas 4 do Grzybowa

Dnia 14 czerwca 2024 r. uczniowie klas 4 uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Grzybowa. Wyjazd ten okazał się nie tylko doskonałą okazją do nauki na świeżym powietrzu, ale także niezapomnianą przygodą pełną nowych doświadczeń.

Na początku uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele o życiu pszczół. Pani Weronika, opowiedziała o różnych rodzajach pszczół, ich roli w ekosystemie oraz procesie produkcji miodu.  W dalszej części wycieczki, zwiedziliśmy zabytkowy wiatrak Czesław. Pani przewodnik przybliżyła historię tego miejsca oraz zasady działania wiatraków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o dawnych technikach mielenia zboża i roli wiatraków w życiu lokalnej społeczności.

Po pełnych wrażeń chwil przyszedł czas na relaks przy ognisku. Gospodarze przygotowali dla nas pyszny poczęstunek – kiełbasy oraz ziemniaki z ogniska, które smakowały wyśmienicie. Na deser uczniowie delektowali się ciastem bananowym oraz lodami, co było miłym zakończeniem pełnego wrażeń dnia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym gospodarzom za tak miłe i owocne ugoszczenie. Dzięki gościnności oraz przygotowanym atrakcjom, uczniowie mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą, ale także spędzić czas w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.

Wycieczka do Grzybowa na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów jako przykład doskonałego połączenia nauki i zabawy na świeżym powietrzu.

Daria Klimaszewska

Agnieszka Andersz