Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze przedszkolaki miały w ciągu dnia różne misiowe zadania i niespodzianki. Poznały historię pluszowego misia, odgadywały nazwy bajek w których głównymi bohaterami były misie. Smyki tańczyły ze swoimi pluszakami do piosenek „Dwa malutkie misie” czy „Był sobie miś”. Maluchy wykonały dwie prace plastyczne: głowę misia z papierowego talerzyka oraz wyklejankę plasteliną. Grupa Misie z kolei utworzyła kąciki i zabawy tematyczne o przygotowywaniu uczty dla gości. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy takie jak „Zdrowy talerz” – zabawa plastyczno – techniczna i „Uczta dla misia” – zabawa integracyjna. Misiowa uczta pozostanie w pamięci starszaków na długo.

Paulina Dąbrowska

Bernadeta Poterek - Kukla