• Odwiedziny: 820544

Spotkanie opłatkowe Koła Emerytów

13 grudnia br. członkowie koła emerytów w Pawłowicach spotkali się w szkole na wieczorze wigilijnym. Pomimo wielu trudności związanych z panoszącą się grypą, chorobą uczniów i członków koła, spotkanie doszło do skutku. Przewodnicząca koła powitała zebranych, wśród których były Panie dyrektor szkoły - Mirosława Graf i Maria Gubańska, nauczyciele - Pani Renata Ślusarz i Pan Karol Żalik, uczniowie i w tym roku - goście z Ukrainy, ponieważ  chcieliśmy, aby i oni poznali nasze tradycje związane z Bożym Narodzeniem.  Po życzeniach ze strony przewodniczącej i p. Dyrektor, uczniowie przedstawili nam historię polskich kolęd i pastorałek, które śpiewaliśmy wspólnie z nimi. Po części artystycznej zasiedliśmy do świątecznej kolacji. Dalsza część wieczoru upłynęła nam na rozmowach i wspomnieniach naszych dziecięcych Wigilii. Kilka wspólnie spędzonych godzin, po licznych ograniczeniach z poprzednich lat, były dla nas wszystkich wspaniałym czasem. Dzięki gościnności Dyrekcji naszej szkoły, możemy planować tutaj kolejne spotkania. Dziękujemy za tak piękną współpracę, bo dzięki niej możemy realizować swoje plany.

Urszula Maciejczak