• Odwiedziny: 819706

DRUKOWANIE W 3D

Po raz kolejny już uczniowie naszej szkoły mogli rozwijać swoje zainteresowania biorąc udział w szkolnych laboratoriach przyszłości. Tym razem zajęcia dotyczyły nauki projektowania i drukowania 3D. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawą obsługi programu służacego do tworzenia brył 3D.
Modelowanie przestrzenne rozwija wiele umiejętności i kompetencji. Oprócz pracy zespołowej rozwijania kreatywności druk 3D uczy technicznego podejścia do wielu dziedzin życia. Dużą rolę odgrywa myślenie analityczne i matematyczne, nadajemy bryłom konkretne wymiary, łączymy je, dodajemy lub odejmujemy. Modelowanie 3D rozwija też umiejętności przestrzenne, wizualizację przestrzenną, rotację wyobrażeniową .