Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Plastusiowy Pamiętnik

Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy stworek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię. Wszystkie te emocje miały okazję przeżywać dzieci z przedszkolnych oddziałów podczas spektaklu, na który wybrały się wraz ze swoimi opiekunkami. Spotkanie z Plastusiem zainspirowało przedszkolaków do stworzenia pięknych prac plastycznych.