Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 5 czerwca klasy pierwszej i drugiej pod opieką wychowawczyń, M. Błocian, K. Marciniak i J. Jarus udały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Kolejkowie.

Dzieci podziwiały świat w miniaturowym wymiarze. Z wielkim zainteresowaniem  podglądali życie i pracę ludzi toczące się w miastach i wsiach, pośród budowli i sklepów, jeżdżących pociągów, tramwajów, samochodów czy śpiewających ptaków. Poczuli klimat nocnego życia mieszkańców Kolejkowa, pełnego świateł, neonów i blasku ulicznych latarni. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach, gdzie wykonali  własne papierowe kamieniczki. Po zakończonej pracy otrzymali dyplomy oraz naklejki. Następnie po krótkim spacerze spędzili czas w Klockowni. To miejsce z milionem klocków różnej wielkości, gdzie można rozwinąć.  swoja kreatywność i wyobraźnię wcielając się w rolę pracownika budowy czy tez skonstruować pojazdy własnego pomysłu. To był intensywny, pełen wrażeń dzień.

Joanna Jarus