• Do wakacji: WAKACJE!!!

Sobota, 2022-07-02

Imieniny: Kariny, Serafiny

Lekcja muzealna

12 października klasy I i III b pod opieką wychowawczyń wzięły udział w lekcji muzealnej “ Ginące zawody”.

Dzieci dowiedziały się między innymi kim był zdun, czym zajmował się druciarz, jakie prace wykonywali płatnerz i bednarz. Poprzez prezentację dzieci zapoznały się z zajęciami wykonywanymi dawniej, a dziś już praktycznie nieznanymi. Każdy mógł tez dotknąć i obejrzeć eksponaty będące atrybutami i wytworami pracy dawnych rzemieślników.  Następnie każdy otrzymał do wykonania zadanie. Młodsze dzieci kolorowały młynarza, a starsze rozwiązywały krzyżówkę, układały nazwy zawodów z rozsypanek  i wykreślanek. Była to niezwykle ciekawa, która wzbogaciła nie tylko wiedzę uczniów, ale dała możliwość wykazania się znajomością tematyki.

Joanna Jarus