- Odwiedziny: 2137621
- Do końca roku: 207 dni
- Do wakacji: 19 dni
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach
-
Statystyki
-
Kalendarium
Niedziela, 2026-06-07
Imieniny: Ariadny, Jarosława
Gminny Konkurs Piosenki Religijnej
W dniu 28 maja 2026 roku nasza szkoła stała się sercem muzyki duchowej, goszcząc uczestników Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej. Do artystycznej rywalizacji stanęli utalentowani uczniowie ze szkół w Pawłowicach, Garzynie, Oporówku, Nowym Belęcinie oraz Drobninie.
Wydarzenie zorganizowano z myślą o popularyzacji pieśni religijnej wśród dzieci i młodzieży, a także w celu stworzenia przestrzeni do prezentacji lokalnych talentów muzycznych. Główne przesłanie konkursu od lat niezmiennie definiują słowa św. Augustyna: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.
Przesłuchania konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 1–3 oraz 4–8. Profesjonalne jury, w którego składzie zasiadły pani Paulina Kowalczyk oraz pani Maria Gubańska, oceniło ponad trzydzieści wyjątkowych prezentacji.
W murach szkoły wybrzmiały poruszające utwory, takie jak m.in.: Ojciec wszystkich nas, Nasz Bóg jest wielki, Oceany, Gość z nieba, Unoszę wzrok, Niepojęty niezmierzony, Schowaj mnie, Wielka radość, Quo vadis Domine.
Repertuar dopełniły tradycyjne pieśni maryjne, utwory dedykowane św. Janowi Pawłowi II oraz niezwykle popularne współczesne hity z repertuaru zespołu Małe TGD.
Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania szkolnych wolontariuszy. Młodzież pracowała pod czujnym i serdecznym okiem opiekunek szkolnego Wolontariatu – pań: Karoliny Majchrzak, Katarzyny Marciniak, Karoliny Dworniczak oraz Michaliny Radzimskiej. Nad całością czuwała P. Anna Marcinkowska.
Konkurs zgromadził liczną publiczność. Na widowni zasiedli sami artyści, ich dumni opiekunowie i rodzice, a także społeczność naszej szkoły – uczniowie wraz z nauczycielami. Wspólnie stworzyli oni niezwykłą atmosferę, pełną powagi, podniosłego charakteru i głębokiego przeżycia duchowego.
Finałem tego rozśpiewanego dnia było uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom tegorocznych prezentacji oraz przepiękne wykonania piosenek. Tegoroczna edycja udowodniła, że muzyka religijna ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi i wyzwalania najpiękniejszych emocji. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom, którzy podzielili się z nami swoim talentem i wrażliwością. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę konkursu za rok!
Oto wyniki:
w kategorii wiekowej klas I – III:
soliści
I miejsce – Liliana Drożdżyńska, Michalina Dudkowiak, Amelia Antkowiak
II miejsce – Jagoda Tutak, Martyna Hoffmann,
III miejsce – Zofia Zielińska, Blanka Wojciechowska,
Wyróżnienie: Lena Nowak, Michalina Biernaczyk, Krystyna Szablewska, Nela Adamczak,
zespoły wokalne klas I-III
I miejsce – Duet: Michalina Białek i Jagoda Niedzielska oraz Zespół KAPRYS (Lena Wojtkowiak, Nela Olszak i Maria Łomonkiewicz)
II miejsce – Hanna Dudkowiak i Wanessa Kowalczyk,
III miejsce – Zespół MINI HARMONIA (Lila Sikorska, Zofia Stachowiak, Zuzanna Wojtkowiak)
Wyróżnienie: Duet: Maria Grzegorzewska i Katarzyna Szwarczyńska oraz duet: Gabriela Kolańczyk i Agata Klupś
- w kategorii wiekowej klas IV – V soliści
I miejsce –Izabela Klupsch
II miejsce – Nadia Słodzińska, Arek Strzałkowski
III miejsce - Emilia Patelka
Wyróżnienie: Bartosz Hoffmann, Lena Drewniak, Pola Adamczak, Maria Kukla, i Lena Muszyńska
- w kategorii wiekowej klas VI – VIII
I miejsce – Zuzanna Franek
II miejsce – Zofia Pawłowska, Iga Bednarek
III miejsce - Patrycja Kowalska , Jagoda Hemmerling
zespoły wokalne klas IV-VIII
I miejsce – Paulina Biernaczyk i Jan Suder
II miejsce – Aleksandra Pietrzykowska i Kacper Perdon
III miejsce – Duet Oktawia Masztalerz i Aleksandra Busz oraz duet Franciszek Rozwalka i Antoni Szpurka
Wyróżnienie – Berenika Mocek i Marcin Biernacki
Gratulujemy!