Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 2137621
    • Do końca roku: 207 dni
    • Do wakacji: 19 dni
  • Kalendarium

    Niedziela, 2026-06-07

    Imieniny: Ariadny, Jarosława

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

W dniu 28 maja 2026 roku nasza szkoła stała się sercem muzyki duchowej, goszcząc uczestników Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej. Do artystycznej rywalizacji stanęli utalentowani uczniowie ze szkół w Pawłowicach, Garzynie, Oporówku, Nowym Belęcinie oraz Drobninie.

Wydarzenie zorganizowano z myślą o popularyzacji pieśni religijnej wśród dzieci i młodzieży, a także w celu stworzenia przestrzeni do prezentacji lokalnych talentów muzycznych. Główne przesłanie konkursu od lat niezmiennie definiują słowa św. Augustyna: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Przesłuchania konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 1–3 oraz 4–8. Profesjonalne jury, w którego składzie zasiadły pani Paulina Kowalczyk oraz pani Maria Gubańska, oceniło ponad trzydzieści wyjątkowych prezentacji.

W murach szkoły wybrzmiały poruszające utwory, takie jak m.in.: Ojciec wszystkich nas, Nasz Bóg jest wielki, Oceany, Gość z nieba, Unoszę wzrok, Niepojęty niezmierzony, Schowaj mnie, Wielka radość, Quo vadis Domine.

Repertuar dopełniły tradycyjne pieśni maryjne, utwory dedykowane św. Janowi Pawłowi II oraz niezwykle popularne współczesne hity z repertuaru zespołu Małe TGD.

Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania szkolnych wolontariuszy. Młodzież pracowała pod czujnym i serdecznym okiem opiekunek szkolnego Wolontariatu – pań: Karoliny Majchrzak, Katarzyny Marciniak, Karoliny Dworniczak oraz Michaliny Radzimskiej. Nad całością czuwała P. Anna Marcinkowska.

Konkurs zgromadził liczną publiczność. Na widowni zasiedli sami artyści, ich dumni opiekunowie i rodzice, a także społeczność naszej szkoły – uczniowie wraz z nauczycielami. Wspólnie stworzyli oni niezwykłą atmosferę, pełną powagi, podniosłego charakteru i głębokiego przeżycia duchowego.

Finałem tego rozśpiewanego dnia było uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Jury podkreśliło niezwykle wysoki poziom tegorocznych prezentacji oraz przepiękne wykonania piosenek. Tegoroczna edycja udowodniła, że muzyka religijna ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi i wyzwalania najpiękniejszych emocji. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom, którzy podzielili się z nami swoim talentem i wrażliwością. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę konkursu za rok!

Oto wyniki: 

 w kategorii wiekowej klas I – III: 

soliści                                                                                                                                     

I miejsce – Liliana Drożdżyńska, Michalina Dudkowiak, Amelia Antkowiak                       

II miejsce – Jagoda Tutak, Martyna Hoffmann,  

III miejsce – Zofia Zielińska, Blanka Wojciechowska,

Wyróżnienie: Lena Nowak, Michalina Biernaczyk, Krystyna Szablewska, Nela Adamczak,

zespoły wokalne klas I-III 

I miejsce – Duet: Michalina Białek i Jagoda Niedzielska oraz Zespół KAPRYS (Lena Wojtkowiak, Nela Olszak i Maria Łomonkiewicz)

II miejsce – Hanna Dudkowiak i Wanessa Kowalczyk,

III miejsce – Zespół MINI HARMONIA (Lila Sikorska, Zofia Stachowiak, Zuzanna Wojtkowiak)

Wyróżnienie: Duet: Maria Grzegorzewska i  Katarzyna Szwarczyńska oraz duet: Gabriela Kolańczyk i Agata Klupś

- w kategorii wiekowej klas IV – V       soliści 

I miejsce –Izabela Klupsch

II miejsce – Nadia Słodzińska, Arek Strzałkowski

III miejsce -  Emilia Patelka

Wyróżnienie: Bartosz Hoffmann, Lena Drewniak, Pola Adamczak, Maria Kukla, i Lena Muszyńska

- w kategorii wiekowej klas VI – VIII

I miejsce –  Zuzanna Franek

II miejsce – Zofia Pawłowska, Iga Bednarek                                                                         

III miejsce -  Patrycja Kowalska , Jagoda Hemmerling                                                                                                             

zespoły wokalne klas IV-VIII  

I miejsce – Paulina Biernaczyk i Jan Suder                                                          

II miejsce – Aleksandra Pietrzykowska i Kacper Perdon  

III miejsce – Duet Oktawia Masztalerz i Aleksandra Busz oraz duet Franciszek Rozwalka i Antoni Szpurka                                                                                     

Wyróżnienie – Berenika Mocek i Marcin Biernacki

Gratulujemy!