Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Pokaz fizyczno-chemiczny dla dzieci

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z serii Edu Event, czyli bardzo ciekawy pokaz doświadczeń przyrodniczych.           Prowadził go pan Mateusz Łucki.

W pokazie uczestniczyli uczniowie klasy II i III oraz dzieci z grupy "Misie". Miały możliwość podziwiać bardzo ciekawe doświadczenia, które dotyczyły  jednego z najistotniejszych składników naszego środowiska, a mianowicie powietrza. Spotkanie było dla uczestników bardzo atrakcyjne, rozwijało ich ciekawość i wyobraźnię. Uczestnicy biorący udział w eksperymentach mieli okazję poruszać się  poduszkowcem,  siłować się przy rozdzielaniu półkul magdeburskich, mówić pod wpływem helu oraz poznać działanie "czajniczka zabójcy". Wszystkim  podobała się ta bardzo atrakcyjna forma edukacji.