• Odwiedziny: 820439

Kreatywne przedszkolaki

W listopadzie przedszkolaki z naszej szkoły wykonali drugie zadanie z projektu „Kreatywny przedszkolak – kreatywne dziecko”. Była to jesienna makieta parku, którą można wykorzystać do zabaw swobodnych dzieci. Smyki wykonały ją na kartonie, wykorzystując m.in. styropian do ocieplania rur (powstały z nich drzewa i lampa), folię bąbelkową, wytłaczanki po jajkach, kilka klocków, plastelinę i orzechy do wykonania zwierzątek a także papierowy talerzyk i kredkę (fontanna). Pod parkiem powstał też rzecz jasna, parking dla odwiedzających. Misie natomiast bawili się przyborami plastycznymi, a szczególnie kredkami z racji obchodzonego „Dnia kredki”. Jest to wymarzona okazja do ciekawych zabaw dzieci w przedszkolu. Wychowankowie stworzyli makietę pt. „Jesienny park” na stolikach. Zabawa sensoryczno – badawcza dała starszakom okazję do pobudzenia zmysłów i zachęcała do zabawy integracyjnej.

Paulina Dąbrowska

Bernadeta Poterek - Kukla