Skąd się bierze miód? Wizyta w pasiece.

Klasa I miała okazję odwiedzić pasiekę państwa Nowaków w Oporówku.

Dzieci poznały budowę ula, dowiedziały się, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, czy podkurzacz. Pierwszoklasiści mieli okazję przymierzyć również strój pszczelarza, a także zostały poczęstowane pysznymi lodami. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był pobyt w domku osadzonego na ulach i wdychaniu powietrza pochodzącego z uli. Powietrze takie jest pozbawione bakterii, wirusów i grzybów chorobotwórczych i ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Dzieci mogły poznać także innych mieszkańców zagrody: takich jak króliki, kury i psa. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałą przygodą, ale również bardzo pouczająca lekcja o naturze. Dzięki temu doświadczeniu, klasa I mogła zrozumieć jak ważne są pszczoły dla naszego ekosystemu i jakie korzyści niosą ze sobą produkty związane z ich działalnością. Dziękujemy Pani Aleksandrze Borowczyk - Nowak za ciekawą lekcję przyrody i wspaniałą organizację pobytu.

Joanna Jarus, Michalina Radzimska