• Statystyki

Środa, 2024-06-19

Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wycieczka klasy 1 do Kolejkowa we Wrocławiu

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie klasy I z Pawłowic i Oporówka wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem było zwiedzania „Kolejkowa” czyli największej makiety kolejowej w Polsce. Uczniowie mogli podziwiać miniaturowe budowle z terenu Górnego Śląska i Dolnego Śląska oraz miniaturowych mieszkańców Kolejkowa ukazujących ich w przeróżnych sytuacjach. Następnie pierwszoklasiści udali się na zajęcia warsztatowe, gdzie wykonywali własne papierowe pociągi. Po zakończonej pracy każdy uczeń otrzymał dyplom. Był też czas na zakupienie pamiątek.

Magdalena Ratajczak