Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Z wizytą w pasiece u Pani Aleksandry!

14 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych Smyki i Misie wraz z wychowawczyniami wyruszyły na pieszą wycieczkę do pasieki pszczół w Oporówku. Pani Aleksandra Borowczyk- Nowak- lokalna pszczelarka i mama naszej Gabrysi niezwykle interesująco opowiadała o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu. Przedszkolaki poznały budowę ula, miały okazję zobaczyć miodarkę- maszynę, która wykręca miód, ramkę z komórkami pszczelimi oraz wiele innych narzędzi związanych z pszczelarstwem. Chętne dzieci mogły przymierzyć kombinezon pszczelarski oraz kapelusz ochronny. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane upominkami oraz przepysznym lizakiem. Przedszkolaki wróciły bogatsze o nowe wiadomości i doświadczenia.

Kornelia Bocianowska

Teresa Górczak