Spektakl profilaktyczny "Masz alternatywę"

W dniu 22 marca Uczniowie klas ósmych i siódmej ze Szkół Podstawowych w Pawłowicach, Drobninie, Belęcinie wzięli udział w spektaklu profilaktycznym “Masz alternatywę”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie w porozumieniu z Gminą Krzemieniewo                     i Młodzieżowym Centrum Profilaktyki “Alternatywa”. Dobrym podsumowaniem tego spotkania będzie zdanie: Młodzież grała i opowiadała nastoletnie historie dla Młodzieży. Na deskach MOK w Lesznie wystąpili bowiem młodzi ludzie, często rówieśnicy naszych uczniów, którzy biorą udział w oferowanych przez MCP Alternatywa zajęciach rozwijających zainteresowania, czy zajęciach profilaktycznych. Jedną z grup działających w MCP Alternatywa jest grupa parateatralna, która przygotowała i w fantastyczny sposób rozegrała ważny spektakl. Widzowie zostali zabrani poprzez aktorskie formy pantomimiczne, wizualne, dźwiękowe w nastoletni świat odczuć, przeżyć i refleksji. Obserwując              na scenie blaski i cienie okresu dorastania, wyzwań i trudności w relacjach rodzinnych, szkolnych i rówieśniczych. Ekspresyjne formy wyrazu używane przez młodych aktorów zapewne pozostawią w naszej młodzieży wiele refleksji i przemyśleń. Środki finansowe na pokrycie kosztów realizacji zadania pochodziły z dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzemieniewie.

Katarzyna Marciniak, Michalina Radzimska