Kraina lodu w Arenie Kreatywnej Edukacji

Przedszkolaki z grupy "Smyki" uczestniczyły dziś na warsztatach w Arenie Kreatywnej Edukacji. Głównym tematem było pojęcie "suchy lód" oraz jego niezwykłe właściwości.

Czym jest suchy lód i dlaczego nazywamy go właśnie tak? Suchy lód to twardy, zimny dwutlenek węgla, który jest w postaci stałej o bardzo niskiej temperaturze. Dlatego nazywamy go "suchym", ponieważ nie topi się on w wodzie, jak tradycyjny lód, ale przechodzi bezpośrednio w stan gazowy.

Na warsztatach dzieci przeprowadziły różnorodne doświadczenia z suchym lodem. Dzieci miały okazję obserwować, co się dzieje, gdy suchy lód jest zanurzony w wodzie. Zauważyły, że zaczęły się wydzielać białe, gęste chmury dymu, co było bardzo fascynujące.

W trakcie zajęć dzieci miały również okazję do zabawy w "śnieg". Wykorzystaliśmy do tego mąkę ziemniaczaną i piankę do golenia, co pozwoliło im na kreatywne i angażujące doświadczenie sensoryczne.

Warsztaty były nie tylko edukacyjne, ale również bardzo zabawne. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w każdej części zajęć.

Dziękujemy Paniom za super zajęcia!

Paulina Dąbrowska