Tradycje i zwyczaje wielkanocne w bibliotece

W poniedziałek, 25 marca, klasy I i III oraz dzieci z grupy przedszkolnej "Misie" uczestniczyły w zajęciach w bibliotece w Krzemieniewie. Tematem spotkania były zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje ludowe, z których wiele nadal jest kultywowanych: Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna święconka, msza rezurekcyjna, śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje. Dzieci wysłuchały na początek książeczki o Marysi i wielkanocnym jajku. Następnie uczestniczyły w rozmowie i układały różne produkty do święcenia w koszyku wielkanocnym. Dużą atrakcją dla wszystkich były wyścigi z jajkiem. Na koniec dzieci wykonały piękne papierowe pisanki ozdabiane naklejkami, kolorowymi paseczkami i koralikami. Milo było spotkać się w bibliotece i uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Dziękujemy!