Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Światowy Dzień Książki

Powszechnie wiadomo, że czytanie książek odgrywa ogromną rolę w rozwoju człowieka. Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, przyspieszony rozwój mowy, rozbudowana pamięć, twórcze myślenie – to tylko część zalet czytania książek. Mając to na uwadze „Drużyna Marzeń” wzięła udział w zajęciach bibliotecznych.

W bibliotece szkolnej  dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę oraz jakim miejscem jest biblioteka. Następnie nasi najmłodsi podopieczni zapoznali się z zasadami  obowiązującymi w bibliotece, w czym pomogła krótka bajka pt.: „Kot-o-ciaki w bibliotece”.  W kilku słowach omówiliśmy budowę książki i  w ramach zadania plastyczno-technicznego dzieci przystąpiły do wykonania własnej książeczki z wierszykami Wandy Chotomskiej – Mistrzyni Literatury Dziecięcej.