Żyjemy zdrowo

W ubiegłym tygodniu klasa druga realizowała blok tematyczny poświęcony zdrowemu stylowi życia.

Głównym celem zajęć było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Przez cały tydzień uczniowie nie tylko rozmawiali  o zdrowej żywności, ale brali też udział w zajęciach praktycznych: tworzyli plakaty, przygotowywali dla siebie zdrowe drugie śniadanie. Na zakończenie cyklu odbyło się również spotkanie z pielęgniarką panią Jolanta Adamczak, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Uczniowie mogli również poćwiczyć zakładanie opatrunków oraz wykazać się zdobyta wcześniej wiedzą na temat zdrowia.