Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Granty PPGR

Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

Gmina Krzemieniewo informuje o możliwości przystąpienia do projektu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej (PPGR). Projekt dotyczy uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krzemieniewo, których rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, opiekunowie prawni byli zatrudnieni niegdyś w zlikwidowanych PPGR i zamieszkiwali miejscowość lub gminę objętą PPGR.

Gmina Krzemieniewo ma możliwość ubiegania się o otrzymanie dofinansowania na:

• sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

W ramach grantu wsparcie mogą otrzymać uczniowie, którzy spełnią łącznie następujące warunki:

• są uczniami od „zerówki” szkolnej do ostatniej klasy „szkoły średniej”
  • zamieszkują miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;
  • są członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunowie prawni) pracownika zlikwidowanego PPGR, który zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR;
  • nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest złożenie wymaganych dokumentów w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Krzemieniewo, ul. Dworcowa 34, 64-120 Krzemieniewo w nieprzekraczalnym terminie od dnia 25.10.2021 r. do dnia 29.10.2021 r. godz. 15:00 (decyduje data i godzina wpływu dokumentów do Urzędu). Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Wymagane dokumenty:

• oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego (dotyczy uczniów niepełnoletnich);
  • oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność (dotyczy uczniów pełnoletnich);
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych (dotyczy wszystkich);
  • oświadczenie dotyczące wyboru sprzętu i możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu (dotyczy wszystkich);
  • orzeczenie o niepełnosprawności ucznia (dołączyć jeśli dotyczy);
  • dokument potwierdzający zatrudnienie członka rodziny w PPGR
  • zgoda na przetwarzanie danych osobowych żyjącego członka rodziny, który pracował niegdyś w  zlikwidowanym  państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej (w przypadku przedstawienia dokumentu  potwierdzającego zatrudnienie członka rodziny w PPGR)

Wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Gminy Krzemieniewo oraz w Biurze Obsługi Klienta, Urząd Gminy Krzemieniewo, ul. Dworcowa 34, Krzemieniewo

Zakup sprzętu komputerowego odbędzie się wyłącznie po zakwalifikowaniu Gminy Krzemieniewo do uczestnictwa w programie.

Złożenie w/w dokumentów nie jest równoznaczne z otrzymaniem wsparcia.

W przypadku zmniejszenia kwoty dofinansowania przez Grantodawcę w stosunku do kwoty wnioskowanej przez Gminę Krzemieniewo, o zakwalifikowaniu do udziału w grancie decydować będą kolejno następujące kryteria:

1. ilość osób zgłoszonych do programu (1 komputer lub 1 laptop lub 1 tablet na 1 rodzinę);
  2. uczeń z niepełnosprawnością (konieczność przedłożenia orzeczenia o niepełnosprawności);
  3. data i godzina złożenia kompletnej obowiązkowej dokumentacji (tzn. data i godzina złożenia ostatniego dokumentu, który będzie stanowił komplet).

Osoby składające oświadczenia biorą pełną odpowiedzialność za prawdziwość danych zawartych w oświadczeniu.

Gmina Krzemieniewo, w celu weryfikacji kwalifikowalności Uczestnika, zastrzega sobie prawo żądania dodatkowych dokumentów.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr