Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Z wizytą w Nadleśnictwie Karczma Borowa

Dnia 20 maja uczniowie klasy 2 brali udział w niecodziennej lekcji przyrody.  Zajęcia edukacyjne odbyły się w budynku Nadleśnictwa Karczmy Borowej. Prowadziła je Pani Beata Bandyk. Uczniowie usłyszeli ciekawostki o zwierzętach występujących w wielkopolskich lasach. Poznali zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas wizyty w lesie. Podczas zajęć edukacyjnych poznały zasady zachowania się na terenie lasu. Dowiedziały się, jakie  zwierzęta żyją w polskich lasach. Obejrzały film edukacyjny o Dziku Ryjo i manipulowały przy tablicach edukacyjnych znajdujących się na polanie. To była ciekawa lekcja przyrody.

Magdalena Ratajczak