• Odwiedziny: 862003

'SZKOŁA PAMIĘTA"

W tym roku szkolnym uczniowie naszej Szkoły kolejny już raz włączyli się w działania akcji „SZKOŁA PAMIĘTA”, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Nawiązuje też do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Podobnie, jak w poprzednich latach uczniowie zostali zachęceni do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.

Dzięki tej akcji, koordynowanej przez p. K. Urbańczak, uwaga społeczności uczniowskiej w Pawłowicach, została skierowana na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, zwłaszcza tych, którzy są związani z historią danego miejsca i regionu.

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach – PAMIĘTAJĄ!

Kinga Urbańczak