KAMIL ROSIK FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

We wtorek 2 marca 2021 r. na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W gronie 38 uczestników z całej Wielkopolski znalazł się Kamil Rosik - uczeń klasy 8a.
Droga do stopnia finałowego nie była prosta – poprzedzona była solidną i wielomiesięczną pracą. Kamil musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową z chemii, rozwiązać wiele typowych i nietypowych zadań, napisać setki równań reakcji i wyjaśniać różne procesy chemiczne. Przejście przez kolejne etapy motywowało ucznia do jeszcze bardziej wytężonej pracy i zaowocowało uzyskaniem tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.
Serdecznie gratuluję Kamilowi i Rodzicom. Bardzo się cieszę z sukcesu mojego podopiecznego, któremu pomagałam w przygotowaniach do konkursu. Wspólnie spędzone godziny - w tym wyjątkowym czasie – nie były łatwe, ale praca z mądrym i nietuzinkowym uczniem zachęcała do nowych i nieustających poszukiwań.
Nagrodą za uzyskanie tytułu finalisty jest wstęp do wybranej przez ucznia klasy w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Lesznie.
Życzę kolejnych sukcesów i spełnienia wielu marzeń.
Danuta Bednarczyk