Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

11 maja, trzecioklasiści z naszej szkoły, wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty, organizowanym przez wydawnictwo OPERON. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności wykonując różne zadania zawarte w przygotowanych testach, które obejmowały słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, umiejętności matematyczne oraz zadania z przyrody. Przed przystąpieniem do sprawdzianu uczniowie obejrzeli krótki film relaksujący, a po zakończeniu wysłuchali bajki czytanej przez nauczyciela "O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów". Dzieci podczas sprawdzianu pracowały w skupieniu, wykorzystały czas przeznaczony na wykonanie zadań. Mamy nadzieję, że wyniki będą dobre i posłużą rozwijaniu kompetencji uczniów w dalszych etapach nauki.

Beata Lisiak