Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 867353
    • Do końca roku: 226 dni
    • Do wakacji: 33 dni
  • Kalendarium

    Niedziela, 2024-05-19

    Imieniny: Celestyny, Iwony

Gminny Konkurs Piosenki Religijnej

W dniu 20 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Religijnej.  W przesłuchaniach wzięli udział reprezentanci szkół znajdujących się na terenie gminy Krzemieniewo czyli z Pawłowic, Oporówka,  Nowego Belęcina i z Drobnina.

Celem konkursu było rozpowszechnianie piosenki religijnej wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska katolickiego, a także wymiana doświadczeń muzycznych pomiędzy najmłodszym pokoleniem naszej społeczności gminnej. Przesłuchania były podzielone na dwie kategorie wiekowe szkoły podstawowej: klas I-IV oraz V-VIII. W każdej z tych kategorii wystąpili soliści oraz zespoły wokalne. Jury w składzie: Dyrektor Mirosława Graf, Wicedyrektor Maria Gubańska, Pani Paulina Kowalczyk  i Pan Mariusz Kowalczyk oceniło ponad trzydzieści prezentacji. . Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Publiczność wysłuchała przepięknych wykonań piosenek religijnych, takich jak: Takie jest prawo miłości, Nasz Bóg jest wielki, Oceany, Schowaj mnie, Panie proszę przyjdź, Niepojęty, Alleluja, pieśni ku czci św. Jana Pawła II, pieśni maryjnych czy największych przebojów zespołu Małe TGD.

Organizacją konkursu zajęła się Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły w Pawłowicach. Podczas przesłuchań aktywnie działał Wolontariat szkolny pod opieką Pań Karoliny Dworniczak i Karoliny Majchrzak. Nad stroną muzyczną czuwał Pan Michał Rosik.

W naszej gminie jest wiele talentów muzycznych, które warto doceniać i promować.

Anna Marcinkowska

Oto lista nagrodzonych:                                                                                                                                                                                           

- w kategorii wiekowej klas I – IV szkoły podstawowej:                   

soliści                                                                                                                                                                                                                         

I miejsce – Emilia Orłowska (Pawłowice), Izabela Klupsch (Drobnin), Olga Musielak (Drobnin)                                                                         

II miejsce – Wiktoria Biernaczyk (Nowy Belęcin), Kacper Perdon (Oporówko), Oktawia Masztalerz (Nowy Belęcin)                                     

III miejsce – Zofia Pawłowska (Pawłowice), Lena Bajer (Drobnin)                                                                                                     

Wyróżnienie: Jagoda Hemmerling (Pawłowice), Iga Lutowicz (Oporówko), Emilia Patelka (Pawłowice)                                               

zespoły wokalne  

I miejsce – Zoja (Drobnin)                                                                                                                                                                                       

II miejsce – Amelia Matyla, Natan Matyla i Laura Kurowska (Pawłowice)                                                                                                           

III miejsce – Aleksandra Pietrzykowska i Zofia Jaraczewska (Pawłowice)                                                                                         

Wyróżnienie – Franciszek Rozwalka i Antoni Szpurka (Pawłowice)                                         

- w kategorii wiekowej klas V – VIII szkoły podstawowej:                                                                       

soliści                                                                                                                                                                                                                           

I miejsce – Katarzyna Mania (Pawłowice)                                                                                                                                                               

II miejsce – Laura Maśląka (Pawłowice), Patrycja Kowalska (Pawłowice)                                                                                                         

III miejsce – Lilianna Białek (Pawłowice), Laura Kasztelan (Drobnin)                                                                                               

Wyróżnienie: Lena Adamczak (Pawłowice), Zuzanna Hemmerling (Pawłowice), Adam Musielak (Nowy Belęcin)                                                                                                                                 

zespoły wokalne  

I miejsce – Metrum (Drobnin)                                                                                                                                                                                 

II miejsce – Nikola Niedzielska i Maria Matysiak (Pawłowice)                                                                                                                             

III miejsce – Agata Pudliszewska i Marcelina Śliwowska, Olga Banach(Pawłowice)                                                                                                           oraz Małgorzata Rozwalka, Michalina Kowalczyk, Martyna Wróblewska, Jadwiga Matysiak (Pawłowice)