Ola i Lena laureatkami konkursu

29 maja w Szkole Podstawowej w Drobninie odbył się Gminny Konkurs Pięknego Pisania. Naszą szkołę  reprezentowały uczennice klasy pierwszej: Aleksandra Białek i Lena Grzegorzewska.

Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo.  Zadanie uczestników – zgodnie z regulaminem konkursu – polegało na starannym, bezbłędnym przepisaniu tekstu. W tegorocznym konkursie Ola Białek okazała się najlepsza, a Lena Grzegorzewska zajęła drugie miejsce.  Konkurs jest doskonałą okazją dla uczniów, aby rozwijać swoje umiejętności pisarskie i uczyć się  zanikającej już sztuki kaligrafii. Jest to ważne, ponieważ dobrze napisane teksty są niezbędne w życiu codziennym, a umiejętność pisania pięknym pismem może być również przydatna w przyszłości, np. przy pisaniu listów, zaproszeń czy wizytówek. Gratulacje dla Oli oraz Leny i życzymy powodzenia w dalszych konkursach!