DZIEŃ DZIECKA W STYLU EKO

Wczorajszy czwartek w naszej szkole upłynął pod znakiem Dnia Dziecka. Uczniowie z klas 1-3 brali udział w zajęciach online „Z Rodusiem chronimy dane osobowe”. Natomiast starsi uczniowie świętowali w stylu „eko”. Najpierw rozwiązywali quiz zawierający pytania z zakresu matematyki, geografii, fizyki, oraz języka angielskiego. Większość pytań miała oczywiście związek z tematyką dotyczącą ochrony przyrody. Następie uczniowie każdej klasy nadawali nowe życie starym rzeczom, niepotrzebnym rzeczom. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. I tak, okazało się, ze ze starych dyskietek lub puszki po napojach może powstać oryginalny pojemnik na przybory do pisania, niepotrzebny garnek można zamienić w piękną doniczkę a znoszone, bawełniane koszulki wykorzystać jako torby na pranie czy zakupy.

Kolejnym punktem było przedstawienie pt. „TO BEE OR NOT TO BE?” które ukazywało ogromną rolę pszczół w przyrodzie. Przedstawienie było w języku angielskim a przygotowali je uczniowie klasy 6 i 7 uczestniczący w projekcie fundacji NIDA.

Po przedstawieniu odbyło się również podsumowanie licznych konkursów w których nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą i odnoszą sukcesy. Dla każdego dziecka był też słodki upominek od Rady Rodziców.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom najlepsze życzenia z okazji ich święta i w radosnych nastrojach wszyscy udali się na pozostałe zajęcia.