Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Znowu sukces!

Znowu sukces !

Świetnie spisała się drużyna trójboistek na Zawodach Rejonowych w Trójboju Lekkoatletycznym, które odbyły się 31 maja 2023 roku w Gostyniu. W towarzystwie 15 zespołów reprezentujących powiaty: kościański, rawicki, gostyński, leszczyński grodzki, wolsztyński i leszczyński ziemski dziewczęta  zajęły 1. miejsce, zdobywając  637 punktów. W pokonanym polu pozostawiły zdobywczynie 2. miejsca zespół SP 4 Rawicz  / 583 pkt./ oraz zdobywczynie 3. miejsca zespół SP 1 Gostyń / 571 pkt./.

Punkty dla naszej drużyny zdobyły:

Patrycja Malesińska     -   174 pkt.  - 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej

Julia Grzegorzewska    -   171  pkt. - 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej

Aleksandra Pietrzykowska  - 152 pkt. - 9 miejsce

Jagoda Mendyka          -   140 pkt.  - 14 miejsce

Weronika Dajewska     -   135 pkt   - 18 miejsce

Dziewczęta osiągnęły  również bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach. I tak:

- w biegu na 60 m :  Julia Grzegorzewska  - 1 miejsce

Patrycja Malesińska   - 4 miejsce

- w rzucie piłeczką palantową :

Patrycja Malesińska   -  2 miejsce

Aleksandra Pietrzykowska – 6 miejsce

Jagoda Mendyka       -  11 miejsce

Julia Grzegorzewska  - 15 miejsce

Weronika Dajewska   - 16 miejsce

- w skoku w dal:

Julia Grzegorzewska  -  8 miejsce

Patrycja Malesińska   -  9 miejsce

Ogółem w kategorii dziewcząt sklasyfikowano 56 zawodniczek.

Zawodniczkami rezerwowymi w naszej drużynie były: Gabriela Kmiecik i Natasza Prałat, a dziewczęta do zawodów przygotował i poprowadził    p. Zbigniew Tomiński.

Nadmienić należy również bardzo dobry start naszego „rodzynka” w kategorii chłopców Kamila Elsnera. W stawce 45 zawodników w klasyfikacji indywidualnej Kamil zajął bardzo dobre           8. miejsce, zdobywając 185 pkt.

W poszczególnych konkurencjach osiągał następujące wyniki:

- bieg na 60m   -6 miejsce;

-skok w dal  - 4 miejsce;

i nieco słabszy występ w rzucie piłeczką palantową/ 31 miejsce/ pozbawił  chyba Kamila miejsca na podium.

Podsumowując występ naszej reprezentacji, należy  go  zaliczyć do bardz udanego.

Niestety smutną wiadomością tego dnia była informacja, że z nieznanych dla nas przyczyn w tym roku szkolnym nie odbędą  się zawody finałowe w   trójboju.

Mimo to ogromne gratulacje dla wszystkich naszych uczestników zawodów w Gostyniu.

A teraz na zasłużony odpoczynek.