Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Konkurs plastyczny dla najmłodszych.

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs dla przedszkolaków oraz uczniów klas: I-III SP w Pawłowicach.

Konkurs plastyczny dla oddziałów przedszkolnych i klas: I-III na wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy.

1. Organizator: Biblioteka Szkolna
  2. Cele konkursu:

Zachęcanie dzieci do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności plastycznych.

Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci.

Promocja twórczości Jana Brzechwy wśród najmłodszych.

Alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego.

1. Uczestnicy: Konkurs jest skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych raz uczniów klas: I-III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach.
  2. Temat: Tematem przewodnim konkursu jest zilustrowanie dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy.
  3. Zasady uczestnictwa i przebieg konkursu: Praca powinna być wykonana w formacie A4 lub A3 w dowolnej technice rysunkowej lub malarskiej.

Ocenie prac podlegać będzie oryginalność pomysłu, estetyka i jakość wykonania.

Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem, nazwiskiem oraz klasą lub nazwą grupy, do której uczęszcza dziecko, a także tytuł wiersza, do którego nawiązuje praca konkursowa.

Do konkursu przystępują uczniowie indywidualnie.

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę.

Prace konkursowe muszą być pracami własnymi.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dwóch kategoriach: oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas I-III.

Ocenę prac przeprowadzi komisja konkursowa.

Decyzje komisji są ostateczne.

1. Termin: Prace należy złożyć do 13 października 2023 r. w Bibliotece Szkolnej lub u wychowawców klas i grup.
  2. Lista laureatów zostanie podana na stronie internetowej szkoły w zakładce : BIBLIOTEKA.