Andrzejki w przedszkolu

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta i chłopcy próbowali dowiedzieć się co ich czeka w najbliższym czasie. Oddziały przedszkolne również chciały poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2023 r., wzięły udział w zabawie andrzejkowej.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły dzieci w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także stroje, w które dzieci były przebrane – wróżki, czarodzieje oraz koty. Zabawa była naprawdę wyśmienita, a każda nowa wróżba wzbudzała ogromną ciekawość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, przestawiania butów w kierunku progu oraz lania wosku przez klucz. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże… Pewne jest to, że ten magiczny dzień przyniósł wszystkim wiele radości. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawą przy skocznej muzyce. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.