• Kalendarium

Niedziela, 2024-05-19

Imieniny: Celestyny, Iwony

Wspaniały sukces dziewcząt !

Początek grudnia 2023 roku przejdzie do historii szkoły w Pawłowicach. W dniach 1 – 3 grudnia reprezentacja dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Futsalu „Futsal Gram”, które odbyły się w nowoczesnych halach sportowych w Opolu. Jechaliśmy tam z nadzieją na osiągnięcie jak najlepszego wyniku sportowego, ale też z obawami, aby nie było kompromitacji.

W kategorii dziewcząt wystartowało 5 najlepszych drużyn z eliminacji makroregionalnych, natomiast w kategorii chłopców rywalizowało 9 zespołów rozstawionych w dwóch grupach.

Po przyjeździe do Opola zostaliśmy zakwaterowani w bardzo ładnym i komfortowym hotelu, a następnie udaliśmy się do hali Stegu Arena/ w tym obiekcie swoje „domowe” mecze na co dzień rozgrywa ekstraklasowa drużyna futsalu Dreman OpoleKomprachcice/ ,aby dokonać weryfikacji dokumentów i wziąć udział w uroczystym otwarciu imprezy. Otwarcie przygotowano w profesjonalny sposób z prezentacją wszystkich zespołów, wykonaniem pamiątkowych zdjęć, kończąc pokazem laserowym.

Wracając do hotelu, myślami byliśmy już przy sobocie z dwóch powodów - swój udział w turnieju rozpoczynaliśmy z obrończyniami tytułu z ubiegłego roku -SP 368 z Warszawy , a nasz mecz wyznaczono na godzinę 8.00. Nasze obawy potwierdziły się podczas meczu, który przegrywamy, niestety, 1:9. Widoczne było w naszej grze duże zdenerwowanie i trema. W drugim spotkaniu gramy z SP 32 z Lublina. Mimo bardzo dużej naszej przewagi wygrywamy tylko 3:2. Uwidoczniła się w tym meczu słaba skuteczność. W kolejnym meczu gramy z SP 8 w Siemianowicach Śląskich. Po wyrównanym początku zdobywamy bramkę i zaczyna się pech naszej drużyny. Podczas jednej z interwencji mocno uderzona w głowę zostaje Stefania Kozłowska. Niestety, do końca pierwszej połowy nie jest wstanie pomóc drużynie, co skwapliwie wykorzystują przeciwniczki, zdobywając 2 bramki.

Podejmujemy walkę w drugiej połowie, ale 3. bramkę zdobywa zespół z Siemianowic.

Odpowiadamy jeszcze 2 bramką, ale to drużyna Siemianowic zamyka wynik spotkania strzelając 4. bramkę. Ostatecznie po wyrównanej grze bardzo pechowo przegrywamy 2:4 i nasze szanse maleją do zera na zajęcie miejsca na podium. I tutaj rękę podają nam inne zespoły, ponieważ wyniki pomiędzy pozostałymi drużynami ułożyły się w korzystny sposób dla nas i otworzyła się szansa na zajęcie 3 miejsca. Warunek był jeden. W niedzielę musimy wygrać z gospodyniami turnieju SP 2 Opole.

U dziewczyn widać przed rozpoczęciem meczu ogromną determinację, co owocuje dużym zaangażowaniem całego zespołu w trakcie całego meczu. Mimo lekkiej przewagi nad przeciwniczkami długo nie udaje się nam zdobyć bramki. W końcu po kolejnym ataku wygrywamy 1:0. Koniec meczu i po kilkunastu minutach niepewności, kiedy organizator dokonuje weryfikacji wszystkich meczów, następuje ogromny wybuch radości. Okazuje się, że ten ostatni, bardzo dla nas ważny mecz daje nam w końcowej klasyfikacji 3. miejsce. Ogromne emocje do ostatnich minut, ulga i ogromna satysfakcja całej ekipy z osiągniętego wyniku. I nareszcie przyszedł czas na celebrowanie sukcesu. Podczas oficjalnego zakończenia zespoły otrzymują dyplomy i medale za udział w turnieju, 3 najlepsze zespoły otrzymują okazałe puchary, dyplomy, pamiątkowe zdjęcia, natomiast zawodniczki dodatkowo medal za zajęte miejsce oraz pamiątkową koszulkę.

Na koniec należą się dziewczynom wielkie słowa podziękowania za duże zaangażowanie podczas rozgrywek, ale także za fantastyczną postawę podczas całego pobytu. Wielkie dzięki !!!

A naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Stefania Kozłowska, Małgorzata Rozwalka, Maria Matysiak, Martyna Hądzlik, Nadia Szwarczyńska, Michalina Kowalczyk, Nikola Niedzielska, Katarzyna Mania, Patrycja Malesińska, Maria Roszak, Julia Gajowa i Karolina Grzegorzewska.

Drużynę przygotował i poprowadził w Opolu p. Zbigniew Tomiński, a kierownikiem drużyny była p. Anna Andrzejewska.