Piernikowa przygoda

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez zapachu pieczonych pierników. Klasy druga i trzecia wzięły udział w warsztatach pieczenia i zdobienia pierników w Sielskim Zakątku w Tworzankach. To magiczne miejsce, gdzie można poczuć atmosferę świąt oraz poznać tradycje z nimi związane.

Wszyscy z zapałem wyrabiali ciasto, formowali kształty świątecznych motywów, a gdy ich dzieła piekły się w piekarniku wspólnie śpiewali kolędy i zajadali owocowe smakołyki popijając pyszną gorącą czekoladę. Następnie wszyscy ochoczo zabrali się za dekorowanie. Powstały niezwykłe wzory malowane kolorowymi lukrami i ozdabiane świątecznymi wzorami. Dzieci wykonały również bożonarodzeniowe kartki, które zapewne wraz z piernikami wręczą swoim bliskim. Dużą atrakcja dla wszystkich okazała się żywa szopka. Dzieci mogły nie tylko obejrzeć zwierzęta, ale również nakarmić króliki, kozy i świnki. Na zakończenie pobytu  w Sielskim Zakątku wszyscy  bawili się na świeżym powietrzu. Była to nie tylko lekcja kulinarna, ale tez okazja do przekazania tradycji świątecznych i tworzenia ciepłych wspomnień.