Przyjaźnie drugoklasistów

Przyjaźń zawiązana w szkole to piękna i ważna część życia każdego ucznia. W ubiegłym roku szkolnym do naszej klasy uczęszczała Lilka, która wraz z rodzicami przyjechała z Ukrainy.

Los sprawił, że w wakacje rodzina przeprowadziła się do Grodziska Mazowieckiego. Cała klasa przyjęła ten fakt z ogromnym smutkiem. Postanowiliśmy jednak nie zrywać kontaktów z koleżanką i napisać list. Pomimo wyzwań z wiązanych z przeprowadzką i rozpoczęciem nauki w nowej szkole Lilka nie zapomniała o dawnych koleżankach i kolegach. Lilka nie tylko szybko odpisała, ale również przesłała małe upominki dla każdego z nas, opatrzone serdecznym listem i świątecznymi życzeniami. To wyjątkowe doświadczenie wywołało uśmiech na naszych twarzach i wzmocniło więzy przyjaźni, pokazując, jak małe gesty mogą sprawić wiele radości w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

klasa druga