Wycieczka klasy pierwszej do szybowców i owczarni

W czwartek 29 lutego uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do Kociug, do firmy Pana Macieja Malarczyka. Wycieczka rozpoczęła się od pogadanki na temat budowy szybowca. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i podziwiać cały szybowiec jak i jego wnętrze. Padły także pytania dlaczego szybowiec lata bez silników, jaką trasę można pokonać szybowcem, od ilu lat są szkolenia szybowcowe oraz jakie są rodzaje startu szybowcem. Pan Maciej zaprezentował również spadochron ratowniczy, w który wyposażony jest każdy pilot. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie owczarni. Tam uczniowie mieli okazję poznać życie owiec i dowiedzieć się jak wygląda codzienna opieka nad tymi zwierzętami. Dzieci mogły także dotknąć, pogłaskać i pokarmić małe owieczki.

Magdalena Ratajczak