Wizyta w straży pożarnej

Dnia 15 marca 2024 roku uczniowie klasy 1 z Pawłowic i uczniowie ze szkoły z Oporówka  pojechali z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. W trakcie spotkania dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jakiego używa się podczas akcji ratunkowych. Uczniowie uczestniczyli także w krótkiej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia pożarem, przypomniane zostały również numery alarmowe oraz znaki ewakuacyjne. Na zakończenie każdy otrzymał odblask z wozem strażackim i numerem alarmowym.

Magdalena Ratajczak