WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KARCZMA BOROWA

W piątek 29 kwietnia 2022r. dzieci z grupy „Misie” i „Smyki” odwiedziły siedzibę Nadleśnictwa Karczma Borowa. Przedszkolaki wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których Pani Joanna Girtler podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, wspomniała o tym, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt tam mieszkających. Dzieci przypomniały sobie, jakie zwierzęta żyją w lesie oraz jak należy się zachow w kontakcie z nimi. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a najmłodsi zadawali wiele pytań związanych z praca leśnika oraz życiem leśnych zwierząt. Podsumowując, Pani Joanna mianowała wszystkich uczestników zajęć na „Przyjaciół Lasu” oraz wręczyła pamiątkowe medale. Niesamowitą frajdą dla wszystkich dzieci było ognisko i pieczenie chrupiących kiełbasek, a potem kosztowanie pieczonych smakołyków. Oczywiście nie zabrakło integracyjnych zabaw na Ścieżce Edukacyjnej. Ten dzień z pewnością wszystkim zostanie na długo w pamięci!

Kornelia Bocianowska

Teresa Górczak