Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

SZKOŁA DO HYMNU

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach zgromadziła się w czwartek 10 listopada 2022r. o godz. 9.00 na wspólnym, a zarazem uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego.
      Była to odpowiedź na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, które zaproponowało, jak w latach ubiegłych, aby to był ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
      Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Kinga Urbańczak