Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła realizuje projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano szkole  pakiety edukacyjne. Pierwszy pakiet zawiera materiały dotyczące edukacji finansowej („ABC Ekonomii”), drugi zawiera materiały edukacyjne dotyczące edukacji włączającej („ABC Empatii”). Książki napisane przez Wiktora Czepczyńskiego i Żanetę Kupczyk stanowią zbiory opowiadań wprowadzających dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w świat ekonomii, przybliżają też małym odbiorcom świat osób z niepełnosprawnością oraz problemy, z którymi borykają się na co dzień.

Materiały stanowią trafne uzupełnienie materiałów dydaktycznych. Na pewno pomogą osobom prowadzącym zajęcia przygotować ciekawe warsztaty. W skład pakietów edukacyjnych wchodzą także zbiory scenariuszy zajęć edukacji przedszkolnej  i wczesnoszkolnej.

W wydarzeniu uczestniczyła Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Mirosława Graf