Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Tegoroczny Dzień Pluszowego Misia upłynął w towarzystwie misiów – bohaterów znanych i mniej nieznanych bajek. Odwiedzili nas: Miś Paddington, Miś Coralgol, Miś Uszatek, Miś Yogi, Gumisie i Kubuś Puchatek. Ponieważ te misie pochodzą z różnych stron świata, uczestnicy zajęć rozpoznawali flagi i kontury państw oraz ich charakterystyczne miejsca. Zabawa poszerzyła więc wiedzę geograficzną dzieci. Coralgol w bajce, jak wiemy, pragnął nauczyć się śpiewać. My ćwiczyliśmy śpiew, powtarzając zwroty z wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Okazało się, że uczniowie bardzo chętnie zaczęli: „ćwierkać, świstać, kwilić, pitpilitać i pimpilić”. Miś Uszatek przypomniał dzieciom bajkę o dniach tygodnia. Kubuś Puchatek „przybył” ze swoją baryłeczką, w której ukryte były różne przedmioty, a dzieci, nie widząc ich, musiały odgadnąć, co to jest.  Miś Yogi był pretekstem do powtórzenia wiadomości o niedźwiedziu polarnym i brunatnym: jakie są różnice między nimi  i ich środowiskami. Były też skoki Gumisiów. Na koniec przybył Miś Paddington z walizką pełną ładnych i ciekawych książeczek, które dzieci oglądały i wybierały do przeczytania. W spotkaniach wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy „0” i klasy 1.