Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

Na pytanie czy jest takie miejsce, w którym mieści się cały świat, uczniowie klasy pierwszej odpowiedzieli bezbłędnie. Wskazali na bibliotekę szkolną. Książki zgromadzone na bibliotecznych półkach zapraszają nas do przygód na różnych kontynentach. Przy pomocy książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika” przenieśliśmy się do Afryki i , co najważniejsze, jadąc rowerem. Taki właśnie sposób podróżowania po Czarnym Lądzie wybrał Kazimierz Nowak – bohater tej lektury. Dzieci słuchały opowiadań o przygodach bohatera, oglądając teatrzyk kamishibai. Odgrywały też różne scenki, obrazujące niesamowite nieraz przygody pana Kazimierza. Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną – wijący się wąż. Było dużo zabawy.