Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Sposobów uczenia się jest bardzo dużo. Oczywiście najlepiej jest łączyć pożyteczne z przyjemnym, a więc uczyć się poprzez zabawę. Uczniowie klasy 4 spróbowali zrealizować tę zasadę na lekcji z lekturą pt. „Którędy do Yellowstone”. Były karty pracy, ale uczniowie wyszukiwali tego, co najśmieszniejsze i najbardziej dowcipne. A więc było wesoło. Śmieszni są bohaterowie w tej książce, ponieważ to zwierzęta, które zachowują się jak ludzie. Mają wady i zalety. Karty pracy czyli karty książki są skarbnicą wiedzy geograficznej, historycznej, ekologicznej itp., ale podaną w sposób nie podręcznikowy. Porównując dwóch bohaterów: bizona Leona i żubra Kubę, uczniowie dowiedzieli się, co łączy oba gatunki i jak to się stało, że bizon trafił do Yellowstone, a żubr do Polski. Była zabawa i było zaciekawienie!