Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA

Aby uczcić Święto Głośnego Czytania – przeczytaliśmy głośno.

Najpierw wysłuchaliśmy wiersz Juliana Tuwima pt. „O panu Tralalińskim”. Później na każdej klasowej tablicy pojawił się tekst wiersza po polsku, a słuchaliśmy tego samego wiersz po ukraińsku. Szukaliśmy analogii językowych.

Była też niespodzianka!

Nasza uczennica z Ukrainy – Karolina z klasy 8 a przeczytała wiersz po ukraińsku. Zadaniem słuchaczy było odgadnąć, o czym wiersz mówi.

Był to więc mały konkurs dla chętnych. Na karteczce należało napisać odpowiedź. Karolina kilka razy powtarzała wybrane słowa, aby ułatwić zrozumienie.

Poprawna odpowiedzią była JESIEŃ. Wiersz mówił o jesieni, powtarzane wyrazy to: jesień, chmury, kwiaty, liście.

Poprawne odpowiedzi nadeszły zbiorowo od uczniów klasy4 b i klasy 5, a także od Antoniny Skrzypczak z klasy 7.

Zachęcamy do udziału w konkursach!