Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

SPOTKANIA PROPAGUJĄCE CZYTELNICTWO

Takie spotkania mogły się odbyć dzięki funduszom otrzymanym z realizacji programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. 24 listopada i 30 listopada cztery grupy uczniów wzięły udział w warsztatach „Różne oblicza książki”. Byli to uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły w Pawłowicach i w Oporówku oraz grupy przedszkolne z Oporówka.  Zajęcia prowadziły Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie.  Dzieci obejrzały i wysłuchały za pomocą teatrzyku kamishibai opowieści o tym, co dzieje się w bibliotece, gdy już w niej nikogo nie ma. Poznały zasady zachowania się w bibliotece. Dowiedziały się, jak powstaje książka. Dowiedziały się, jak różne mogą być książki, oglądając je z zaciekawieniem. W zależności od wieku robiły zakładki, rozwiązywały krzyżówki lub wyklejały molika książkowego.

Wszystkie dzieci obiecały, że będą czytać książki!