WIZYTA W BIBLIOTECE

25 listopada uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę w Pawłowicach. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci przypomniały sobie zasady działania biblioteki, dowiedziały się jak powstają książki, poznały nowości, wypisywały hasła o poszanowaniu książek i stworzyły plakat „Jak szanujemy książki?”. Najważniejszym zadaniem było jednak stworzenie okładki do swojej książki. Mali pisarze próbowali również wymyślić fabułę do ich pierwszej powieści. Z tym zadaniem dzieci znakomicie sobie poradziły.

Atmosfera panująca w bibliotece była wyjątkowa. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek. Na pewno wizyta ta zachęci dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki w przyszłości.

Beata Lisiak

Renata Szłapka